• ZOO KOUTEK ČERNÁ V POŠUMAVÍ Kontaktní koutek, zvířata si mohou návštěvníci pohladit a po  domluvě se mohou děti povozit i na poníkovi.
 • MINI ZOO WAPITI - PERNEK SAMOTYJeleni Wapiti, koně, ovce, kozy, v mini zoo si děti mohou zvířata nakrmit a pohladit. Mazlit se s Vámi budou všudy přítomné kočky a psi.
 • SVĚT POD HLADINOU - Hotel Frymburk  - Unikátní expozice akvárií a artefaktů, přibližující podvodní život nejen v Čechách, ale také v tropických vodách a mořích. Na ploše 500m2 spatříte více jak 30 akvárií. www.hotelfrymburk.cz/svet-pod-hladinou

 • PAPILONIA - MOTÝLÍ DŮM LIPNO -  Celoroční trvalá expozice živých tropických motýlů zasazená do prostředí fantasy světa. Původem jsou z tropických oblastí jihovýchodní Asie, Jižní Afriky, Střední a Jižní Ameriky. Součástí expozice je i líheň, kde mohou návštěvníci sledovat zrození nových motýlů.
 • ZOO ALTENFELDEN - Tierpark Altenfelden – 365 dní rodinného dobrodružství! (tierpark-altenfelden.at)  - Zvířecí park Altenfelden se nachází v srdci horního Mühlviertelu a je zážitkem pro celou rodinu. Soukromě provozovaná zoo je domovem asi 213 různých druhů zvířat. Rozmanitost druhů sahá od puštíka obecného po vlky, zebry a dokonce i barbarské lidoopy. U nás můžete obdivovat i různé malé kočky jako serval, bobcat, ocelot a puma. „Čistou přírodu“ můžete zažít na zhruba 80 hektarech dobře udržovaných turistických tras. Milovníci pěší turistiky mají možnost pěší turistiky na Rabenstein, tato okružní trasa trvá asi 5 hodin (se psy je zde vstup zakázán). Menší okružní stezka vede kolem všech zvířat a trvá asi 2 hodiny. Psi jsou povoleni na krátkém vodítku a mimo vrátka.
 • ZOO DVOREC U BOROVAN - 58 KM -

  zahrada chová na 70 druhů zvířat. Zaměřuje na velké kočkovité šelmy (lvi, tygři, levharti), primáty, 43 terárií obývané převážně kobrami, zmijemi a chřestýši. www.zoodvorec.cz


 • ZOO HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - 56 KM - 
  na 4,5 ha plochy nalezlo svůj domov  okolo 300 druhů zvířat v téměř 3000 exemplářích. www.zoohluboka.cz
 • NÁŠTĚVNICKÉ CENTRUM SRNÍ - 74 KM - výběh s vlky o rozloze cca 3 ha. Uprostřed výběhu vede 300 m dlouhá lávka, vyvýšená 3-4 m nad terénem, s pozorovacími přístřešky. Mimo výběh vede naučný okruh, který návštěvníky seznámí se stopami šelem vyskytujících se na Šumavě a některými místními stromy a rostlinami. Na lávce ve výběhu jsou informace o komunikaci mezi vlky.  Návštěvnická centra | Národní park Šumava (npsumava.cz)
 • NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM KVILDA - 58 KM - Výběh s jeleny o rozloze cca 9 ha. Výběhem prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Mimo výběh pokračuje naučný okruh, který seznamuje se stopami jelenovitých, prasete divokého a některými místními stromy a rostlinami.   Návštěvnická centra | Národní park Šumava (npsumava.cz)