Rozhledna Dobrá voda v Horní Plané

je vysoká 36 m a byla postavena v rámci postupné obnovy Stifterova parku. Její tvar má symbolizovat sklářskou historii v okolí. Rozhledna má dvě podlaží, horní ve výšce 32 m a spodní ve výšce 26 m.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO NAD VLTAVOU 

S tobogánem se 40 metrovou vyhlídkovou věží. Celoročně otevřená Stezka je zcela bezbariérová a přizpůsobena nejen jízdě s kočárky, ale i pro vozíčkáře.

rozhledna kleť

Nejstarší kamenná rozhledna v Čechách leží v nadmořské výšce 1087 m n. m. na nejvyšší hoře Blanského lesa.  Nechal jí postavit v letech 1822-25 Josef Johann Nepomuk ze Schwarzenbergu.

knížecí stolec  

se nachází ve vojenském prostoru Boletice. Vrchol Knížecího stolce je veřejnosti je přístupný pouze o víkendech a svátcích.


boubínská rozhledna

je přímo uprostřed Boubínského pralesa. Nabízí výhled na Vimperk, Prachatice, vrch Bobík, a za dobrého počasí i Alpy.ROZHLEDNA HRADIŠŤSKÝ VRCH KAPLICE

rozhledna na Hradišťském vrchu je vysoká 30 metrů a stojí na místě dávného keltského opevnění.


ROZHLEDNA MOLDAUBLICK 

na severovýchodním svahu hory Sulzberg (1041 m) na území hornorakouské obce Ulrichsberg v okresu  Rohrbach, 1 km od rakousko-české státní hranice (u Zadní Zvonkové)

ROZHLEDNA ALPENBLICK 

Nachází se na opačném svahu hory Sulzberg, cca 2,5 km vzdálená od Moldaublicku je 33 m. vysoká. Vyhlídková plošina vám nabídne nádherné scenérie Alp, Horního Rakouska až po horu Plechý.